تماس با ما

مشاوره رایگان
[contact-form-7 id="691" title="Contact form 1"]

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88507068 _ 88173594

تماس برای مشاوره رایگان

فهرست
 

طلاق توافقی

طلاق توافقی

یکی از انواع طلاق، طلاق توافقی است. طلاقی که زن وشوهر هردو متقاضی آن هستند و در تمام مواردی که در رابطه با زوجیت می باشد مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند، جهیزیه و … توافق می کنند و به دادگاه تقدیم می کنند.

در دادخواست طلاق توافقی، فرقی ندارد که زوج و زوجه، کدامشان خواهان یا خوانده قرار بگیرند، اما دادخواست باید به مرجع قضایی محل اقامت خوانده تقدیم شود.

پس از تقدیم دادخواست، دادگاه زوجین را مکلف به تعیین داور می کند تا داور با مذاکره، سعی در مصالحه ی آنان نماید. اگر داوران به نتیجه ای نرسیدند، گزارشی مبنی بر عدم مصالحه تهیه و به دادگاه ارائه می نمایند. دادگاه پس از دریافت گزارش داور، گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند.

 

اگر زوجه وکالت در طلاق داشته باشد، آیا می تواند راساً برای طلاق توافقی اقدام کند ؟

 

بله می تواند. اما نیاز کمند اخذ گواهی عدم امکان سازش است. در این صورت زوج ویا شخصی به نمایندگی از زوج، باید زوجه را طلاق دهد که انجام  این مورد توسط وکلای مجموعه ما امکان پذیر است.

 

در موردی که زوجه وکالت در طلاق از سوی زوج دارد، در صورتی که زوج یا نماینده ی وی در جلسات دادگاه حضور پیدا نکند، آیا باز هم زوجه می تواند اقدام کند ؟

 

بله، در صورتی که دادخواست مربوط به طلاق را ثبت کرده باشد و گواهی عدم امکان سازش را دریافت کرده باشد و مواردی را که باید در وکالتنامه طلاق ذکرشده باشد تا زوج بتواند این اقدام را به عمل آورد، قید کرده باشد، با استفاده از وکیل مناسب می تواند این امر را انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید