تماس با ما

مشاوره رایگان
[contact-form-7 id="691" title="Contact form 1"]

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88507068 _ 88173594

تماس برای مشاوره رایگان

فهرست
 

اقامت سرمایه گزاری و ثبت شرکت در آلمان

موسسه حقوقی عدل گستران تابناک > آموزش  > اقامت سرمایه گزاری و ثبت شرکت در آلمان

اقامت سرمایه گزاری و ثبت شرکت در آلمان

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

برای مهاجرت به کشور آلمان راههای متعددی وجود دارد که یکی از این راهها اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان می باشد. همه ساله افراد زیادی قصد مهاجرت به آلمان را دارند که می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان به اقامت دائم کشور آلمان دست یابند. موسسه حقوقی عدل گستران تابناک در این مقاله سعی دارد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را برای شما شرح داده و به سوالات شما در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان پاسخ دهد.

کشور آلمان به عنوان بزرگترین و پویاترین قطب اقتصادی اروپا همیشه به عنوان یک کشور مناسب برای سرمایه گذاران شخصی و شرکت های بین المللی به حساب می آید. 73% از شرکت های بین المللی، کشور آلمان را به عنوان گزینه اول برای سرمایه گذاری و گسترش فعالیت ها در اروپا معرفی کرده اند.

طبق قوانین مهاجرتی کشور آلمان فرد خارجی می تواند با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان اقامت بلند مدت کشور آلمان را دریافت نماید. برای سرمایه گذاری و اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان در حدود 6 تا 8 ماه زمان نیاز است تا فرد بتواند ویزای اقامت کشور آلمان را دریافت نماید.

در کشور آلمان برای افتتاح شرکت از نوع مسئولیت محدود و همچنین افتتاح حساب بانکی در حدود25000 الی50000 یورو سرمایه مورد نیاز است. فرد خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور آلمان را دارد باید یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی کشور آلمان ارائه دهد که در آن برنامه 3 سال آینده شرکت توضیح داده شده باشد.

فرد متقاضی سرمایه گذاری و اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد.برای دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده باید میزان کارکرد حساب بانکی و میزان هزینه های فرد متقاضی در کشور آلمان از زمان ورود و شروع فعالیت تجاری در کشور آلمان تا انتهای3 سال آینده 250000 یورو باشد و فرد متقاضی مالیات و سایر حقوق دولتی رو کاملا پرداخت کرده باشد تا بتواند اقامت دائم کشور آلمان را برای خود و خانواده خویش دریافت نماید. البته تمامی هزینه های خود شخص و خانواده از قبیل: اجاره مسکن، خوراک، پوشاک و حقوق کارمندان و … هم شامل آن 250000 یورو می شود.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان به تنهایی منجر به اقامت دائم نمی شود و فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان حتما باید یک طرح توجیهی اقتصادی ارائه نماید که در آن هدف فرد از ورود به کشور آلمان بیان شده باشد.

 

در کشور آلمان محدودیت قانونی برای سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاران وجود ندارد و هر شخصی می تواند در کشور آلمان به تجارت بپردازد.

موارد مورد توجه برای ثبت شرکت تجاری در آلمان

 1. کسب و کار شرکت
 2. نام های شرکا و یا شریک مسئول
 3. مدیرعامل اجرایی از شرکت های بزرگ
 4. سرمایه سهام شرکت
 5. محدودیت مسئولیت شرکا
 6. صدور و لغو وکالت
 7. افتتاح رسیدگی به ورشکستگی
 8. انحلال یک شرکت

موسسه حقوقی عدل گستران تابناک این امکان را دارد که شما را در طی مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان همراهی نماید و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد و این اطمینان را به شما میدهد تا زمان تکمیل پرونده اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان در کنار شما باشد.

اقدامات لازم برای شروع ثبت شرکت در کشور آلمان

تهیه پیش نویس اساسنامه و دیگر اسناد مورد نیاز مانند نمونه امضا، کپی گذرنامه و فرم های خاص از دفتر ثبت شرکت. تمامی مراحل مربوط به امضا مقالات باید در دفتر اسناد رسمی عمومی در کشور آلمان به ثبت برسد.

برای ثبت شرکت در کشور آلمان باید به این نکات توجه داشت:

پیدا کردن یک دفتر ثبت نام، باز کردن حساب بانکی و استخدام حسابدار محلی.

 

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت درکشور آلمان:

 1. مالکیت 100%سهام شرکت
 2. بهره مندی از فرصت های شغلی فراوان
 3. شرکت در مناقصات بین المللی
 4. تجارت با تمام جهان بدون محدودیت
 5. افتتاح حساب بانکی در سایر کشورها بدون پرداخت مالیات
 6. دریافت اقامت دائم برای فرد متقاضی و خانواده خویش
 7. به دست آوردن اعتبار شغلی برای تجارت با سایر کشورها
 8. دریافت وام های تجاری با کمترین کارمزد

 

شرایط درخواست اقامت دائم کشور آلمان از طریق ثبت شرکت:

فرد متقاضی اقامت دائم کشور آلمان باید با ارائه یک سری مدارک معتبر بتواند اثبات نماید که دارای سرمایه نقدی می باشد این سرمایه فقط برای اطمینان دولت آلمان می باشد که فرد می تواند هزینه های خود و خانواده اش را بپردازد و همچنین ارائه برنامه های تجاری سودآور و قابل اجرا در کشور آلمان و همچنین میزان کارکرد حساب بانکی و میزان هزینه های فرد متقاضی در کشور آلمان که باید در حدود 250000 یورو باشد تا فرد بتواند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نماید.

در نهایت می توان گفت که کشور آلمان برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت بسیار مناسب و سود آور می باشد و افرادی که قصد اخذ اقامت کشور آلمان را دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم کشور آلمان را نیز دریافت نماید.

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید