تماس با ما

مشاوره رایگان
[contact-form-7 id="691" title="Contact form 1"]

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88507068 _ 88173594

تماس برای مشاوره رایگان

فهرست
 

اقامت تحصیلی آلمان

موسسه حقوقی عدل گستران تابناک > آموزش  > اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی آلمان

همانطور که میدانید راههای متعددی برای مهاجرت وجود دارد که اقامت تحصیلی آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت می باشد مهاجرت تحصیلی در کشور آلمان به صورت رایگان می باشد و دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاههای کشور آلمان به راحتی به تحصیل بپردازند و با توجه به اینکه کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد دانشجویان پس از تحصیل در کشور آلمان می توانند به راحتی به سایر کشورهای عضو شنگن سفر کنند. با توجه به اینکه مهاجرت تحصیلی در کشور آلمان یکی از بهترین انواع مهاجرت می باشد همه ساله افراد بسیاری علاقه مند به مهاجرت از طریق تحصیلی به آلمان هستند.

 

تحصیل در مدارس کشور آلمان

کودکان در کشور آلمان از سن ۳ سالگی وارد مهد کودک می شوند و آموزش رسمی در کشور آلمان برای کودکان از سن ۶ سالگی شروع می شود ودوره ابتدایی در کشور آلمان به مدت ۴ سال می باشد.

 

تحصیل دانشجویان در کشور آلمان

در رابطه با افرادی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان را دارند بهتر است بدانند که این افراد نمیتوانند مستقیماً وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند بلکه باید بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود یک دوره ۱ ساله را در کالج بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم هستند یعنی ۱۲ سال تمام درس خوانده اند نمی توانند مستقیما وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند. این افراد باید ابتدا در کنکور سراسری در ایران قبول شوند و سپس می توانند برای کالج های کشور آلمان اقدام نمایند.

کالج های کشور آلمان به زبان آلمانی می باشند.

دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه هم این امکان را دارند که در یکی از دانشگاههای کشور آلمان به ادامه تحصیل بپردازند اما این افراد باید دانشجوی سال ۳ دانشگاه باشند تا بتوانند از یکی از دانشگاههای کشور آلمان پذیرش را اخذ نمایند و این افراد نیاز به گذراندن دوره کالج  نخواهند داشت.

اگر فردی در ایران مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد مستقیما نمی تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید بلکه ابتدا باید ۱یا ۲ ترم از کارشناسی رشته خود را و یا یکی از زیر شاخه های رشته خود را بگذراند و بعد می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید . دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان ۲ ساله است.

فرد متقاضی اقامت تحصیل در کشور آلمان باید حتما به زبان آلمانی تسلط داشته باشد و بعد برای ورود به یکی از دانشگاههای شرکت نمایند .

 

مقاطع تحصیلی در آلمان

تحصیل در کشور آلمان در هر ۳ مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد .

تحصیل در دانشگاههای کشور آلمان در مقطع فوق لیسانس به زبان آلمانی می باشد و در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی هم تدریس می شود که فرد برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی را دارا باشند .

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمانرا دارند برای پذیرش در مقطع دکترا شرایط سخت تر ازدانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند به دلیل اینکه برای مقطع دکترا فرد متقاضی به یک استاد راهنما نیازمند است که وی را تایید نماید تا بتواند در کنار وی به کار و تحصیل نیز مشغول شود که البته فردی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمان را داشته باشد می تواند بورسیه تحصیلی کشور آلمان را اخذ نماید و رایگان به تحصیل مشغول شود .

 

زمان پذیرش تحصیلی در آلمان

شروع پذیرش تحصیلی در کشور آلمان در ۲ مقطع زمانی می باشد که اول شروع ترم زمستان است که از ماه سپتامبر و اکتبر می باشد و دوم ترم تابستان که از ماه مارس و آوریل می باشد .

 

هزینه های تحصیل در آلمان

در کشور آلمان هم دانشگاههای دولتی وجود دارد و هم دانشگاههای خصوصی که دانشگاههای کشور آلمان بسیار معتبر می باشند و تحصیل در دانشگاههای دولتی کشور آلمان در صورت موفقیت در پذیرش و ورود به صورت رایگان است .

در حال حاضر دانشگاههای کشور آلمان یکی از کم هزینه ترین دانشگاهها در جهان می باشند . بسیاری از دانشگاههای کشور آلمان به صورت دولتی می باشند ولی دانشگاههای خصوصی کشور آلمان دارای هزینه هستند .

دانشجویان در کشور آلمان فقط باید هزینه زندگی خود از قبیل خوراک ، پوشاک ، اجاره مسکن و بیمه درمانی را تامین نمایند .

در کشور آلمان آپارتمان هایی وجود دارد که مخصوص دانشجویان می باشد و با قیمت مناسب به دانشجویان اجاره داده می شود.

دانشجویان در کشور آلمان اجازه کار دارند اما این اجازه کار به صورت محدود می باشد و ساعت کاری در کشور آلمان بستگی به مقاطع تحصیلی دانشجو متفاوت است .

برای ثبت نام در دانشگاههای کشور آلمان دانشجو باید حتما بیمه درمانی خود را به دانشگاه ارائه نماید .

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف کشور آلمان:

 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
 • مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن
 • مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن
 • کپی پاسپورت و کپی شناسنامه
 • عکس رنگی ۶*۴
 • مدرک زبان آیلتس ۶.۵ تا ۷ یا مدرک زبان آلمانی
 • نامه قبولی ( گواهی قبولی ) در کنکور سراسری ایران

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان

 • سه نسخه فرم در خواست ویزا که فرد حتما باید آنرا کامل پر نماید.
 • عکس ۳*۴ از فرد متقاضی اخذ ویزای تحصیلی
 • گذرنامه شخص متقاضی که دارای اعتبار باشد
 • گذر نامه و شناسنامه همسر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی
 • فتوکپی از گذرنامه شخص متقاضی و همسر وی
 • اصل وکپی مدارک تحصیلی فرد متقاضی ویزای تحصیلی
 • ارائه بیمه درمانی
 • مدارک سابقه شغلی فرد متقاضی در صورت داشتن سابقه شغلی

بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در کشور آلمان برای دانش آموزان بین المللی و همچنین برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاههای خصوصی به تحصیل می پردازند ارائه می شوند.

در نهایت می توان گفت که تحصیل در کشور آلمان میتواند به صورت رایگان باشد.

فرد متقاضی تحصیل در کشور آلمان می تواند به راحتی در بهترین دانشگاههای کشور آلمان به تحصیل بپردازد و با توجه به اینکه کشور آلمان عضو شنگن می باشد افراد به راحتی امکان سفر ، کار و تحصیل در سایر کشورهای عضو شنگن را دارند.

هزینه زندگی در کشور آلمان متفاوت می باشد و هر ایالت با ایالت دیگر کاملا متفاوت است ولی می توان گفت حداقل هزینه زندگی در کشور آلمان ماهی ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که این مبلغ بستگی به سطح زندگی افراد می تواند متغیر باشد.

 

موقعیت جغرافیایی آلمان

کشور آلمان با کشورهای دانمارک ، هلند ، بلژیک ، فرانسه ، سوئیس ، اتریش ، جمهوری چک و لهستان همسایه است.

زبان رسمی مردم کشور آلمان آلمانی می باشد و واحد پول کشور آلمان یورو است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید